Sot, vendimi final për Kasapin e Bosnjës, për mizoritë dhe gjenocidin

  Një Gjykatë e Kombeve të Bashkuara në Hagë, pritet që më 8 qershor (e martë), të japë vendimin përfundimtar për ish-shefin e ushtrisë serbe në Bosnje dhe Hercegovinë, Ratko Mlladiq, i cili kishte apeluar dënimin për gjenocid.

  Në vitin 2017, Mlladiq u dënua për rolin e tij në mizoritë më të këqija në Evropë që nga fundi i Luftës së Dytë Botërore. 

  Lajmi Paraprak

  Vendi që e prodhoi rastësisht kosin dhe e shpërndau në të gjithë botën

  Lajmi i rradhës

  Shpëtohet personi i cili u mundua të vetëvritet / E përditësuar (Video/Foto)

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë