Strugë, fillon largimi i platformave të vendosura pa leje rreth liqenit

  Foto: Lirim Shabani

  Në Strugë koncesionerët e deritanishëm të plazheve kanë filluar vetë t’i largojnë platformat e vendosura në Liqenin e Ohrit, pasi të premten kanë marr vendim për largimin e menjëhershëm të tyre.

  Kjo vjen pasi kryetari i Strugës Ramiz Merko gjatë gjithë mandatit të tij deklaronte se në qytetin e Strugës, në zonën e mbrojtur përgjatë liqenit nuk ka ndërtime pa leje. Përndryshe në pjesën e mbrojtur të liqenit gjenden 65 ndërtime pa leje.

  Lajmi Paraprak

  Euro 2020 | Formacionet e mundshme të ndeshjes Poloni – Sllovaki

  Lajmi i rradhës

  Ndërron jetë kreu i ‘familjes më të madhe në botë’ | La pas vetes 38 gra, 89 fëmijë dhe 36 nipër e mbesa

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë