Euro 2020 | Formacionet e mundshme të ndeshjes Poloni – Sllovaki

  Sot do të startojnë edhe ndeshjet e Grupit E në Kampionatin Evropian.

  Ndeshja e parë në këtë grup zhvillohet në Saint Petersburg të Rusisë.

  Kombëtarja e Polonisë në cilësinë e skuadrës vendase do të përballet me Kombëtaren e Sllovakisë.

  Polakët janë favorit në letër dhe duan tri pikët e para në evropian.

  Në anën tjetër sllovakët futen në këtë takim për të shkaktuar befasi.

  Ky takim luhet në Gazprom Arena të Saint Petersburgut me fillim nga ora 18:00.

  Formacionet e mundshme:

  Formacioni i mundshëm i Polonisë: Szczesny; Bereszynski, Glik, Bednarek, Puchacz; Jozwiak, Krychowiak, Zielinski, Moder; Kownacki, Lewandowski

  Formacioni i mundshëm i Sllovakisë: Dubravka; Pekarik, Skriniar, Satka, Hubocan; Duda, Kucka, Hrosovsky, Hamsik, Mak; Bozenik. /Telegrafi/

  Lajmi Paraprak

  Bëni djathë të ri në shtëpi nga qumështi, ajka e kosit dhe vezët

  Lajmi i rradhës

  Strugë, fillon largimi i platformave të vendosura pa leje rreth liqenit

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë