Sulmi ndaj Bislimovskit, Osmani: Nuk komentoj për ish funksionarë

  -Institucionet duhet të veprojnë, si për çdo qytetar, kështu ministri i Jashtëm, Bujar Osmani iu përgjigj pyetjes në lidhje me incidentin mes djalit të një ish -zyrtari të BDI -së dhe kryetarit të Komisionit Rregullator të Energjisë, Marko Bislimoski.

  Në lidhje me : Sulmohet fizikisht kreu i KRRE-së, Marko Bislimovski

  “Pasi që thatë ish zyrtarë, nuk ndihem i thirrur për të komentuar, sepse ata janë qytetarë, si të gjithë qytetarët e tjerë. Institucionet duhet të veprojnë, si për çdo qytetar, tha Osmani, duke shtuar se nëse do të ishin zyrtarë të partisë, ndoshta mund të kishte shprehur qëndrimin e tij.

  Lajmi Paraprak

  Reagon ASHMAA: Është e ndaluar pjesëmarrja e fëmijëve në reklama politike

  Lajmi i rradhës

  Abdulrazak Gurnah shpallet laureat i Çmimit Nobel në Letërsi

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë