Reagon ASHMAA: Është e ndaluar pjesëmarrja e fëmijëve në reklama politike

  Agjencia për shërbime mediatike audio dhe audiovizuale (ASHMAA) përkujton se është i ndaluar emetim i marketingut të paguar politik (MPP) me minoren, pasi një gjë të tillë kanë konstatuar nga ana e shumë televizioneve me monitorimin e përfaqësimit mediatik zgjedhor për Zgjedhjet e ardhshme lokale, përcjell Nistori.

  Nga agjencia thonë se përgjegjësi kanë edhe televizionet, duke pasur parasysh nenin 76 paragrafi 3 të Kodit Zgjedhor, në të cilin thuhet se është e ndaluar pjesëmarrja e fëmijëve në reklama të paguara politike. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Britania e Madhe e largon Kosovën nga lista e vendeve të rrezikshme nga Covid-19

  Lajmi i rradhës

  Sulmi ndaj Bislimovskit, Osmani: Nuk komentoj për ish funksionarë

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë