Pajaziti: Ulet numri i të infektuarve me Covid-19 në Tetovë (Video)

  Foto: Vedut Osmani

  Sot në një preskonferencë për media doktoresha Miranda Pajaziti tregoi për gjendjen e pacientëve me Covid-19 dhe të hospitalizuarit nga nata tragjike në Ttetovë, njofton Nistori.

  Repartet janë në numër të vogël të pacientëve sot janë 36 të hospitalizuar në kovid qendër por brenda 24 orëve ka 3 viktima që ndruan jetë nga Covid-19. Të hospitalizuari e natës trragjike janë në gjendje të mirë shëndetësore, deklaroi doktoresha Miranda Pajaziti.

  Sa prej të hospitalizuarve janë të vaksinuar?

  “Gjashtë të hospitalizuar janë vetëm më një dozë të vaksinimit ndërsa katër të hospitalizuar janë me dy doza të vaksinimit, tre viktimat që ndruan jetë në 24 orët e fundit ishin të pa vaksinuar”, tha Dr.Miranda Pajaziti

  Mjekët që ishin në ngjarjen tragjike poashtu dhe motrat medicinale janë në punë tani apo janë lëshuar për qetësim?

  “Shumcia e stafit që ishin atë natë janë lëshuar në shtëpi, kemi edhe personel që janë akoma në punë kujdesen kolegët për ato”, u shpreh para mediave Dr. Miranda Pajaziti. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Mickoski: E përkrah protestën e në Tetovë, të dorëhiqet kjo qeveri (Video)

  Lajmi i rradhës

  Sulemani: Zero tolerancë për spitale partiake, mjaft më se u trash zullumi (Video)

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë