Vaksinat që kanë marrë shtetet e Ballkanit, kjo është renditja e Maqedonisë

  Një shkrim i publikuar në twitter nga Adi Ćerimagić, analist në “The European Stability Initiative (ESI)”, ka treguar se sa vaksina kanë ardhur në shtetet e Ballkanit.

  Deri tash në shtetet e Ballkanit kanë ardhur 49 vaksina për 100 persona mbi moshën 18-vjecare.

  Hungaria ka marrë më së shumti vaksina ndër shtetet e Ballkanit, me 123 sosh. Pas saj vjen Serbia me 90. Mali i Zi me 60. Bullgaria me 42. Shqipëria me 31. Bosnja dhe Hercegovina me 19. E parafundit vjen Maqedonia me 17 sosh dhe Kosova e fundit me 5 vaksina për 100 persona.

  Në total, mesatarja e vaksinave është 49 sosh për 100 persona. /Alsat/

  Lajmi Paraprak

  Disa fotografi të shkrepura në vendin dhe kohën e duhur

  Lajmi i rradhës

  Rritet eksporti, situata më mirë se para pandemisë

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë