Valë e nxehtë gjatë javës së ardhshme në Maqedoninë e Veriut

  Drejtoria për Punë Hidrometerolgojike, njofton se nga dita e diel fillon vala e re me temperatura deri në 40 gradë celsius.

  “Gjatë ditëve të arshme na pret moti i xnehtë dhe stabil, ndërsa të shtunën në pjesët malore të vendit pritet të ketë reshje të shiut. NGa dita e hënë pritet rritja e temperaturave nga 31 deri 38 gradë celsius, ndërsa më nxehtë do të jetë të mërkurën me 39 gradë celsius”, thotë Lençe Rizova nga DHP.

  Kjo valë e nxhetë do të zgjasë deri të enjten, kur temperaturat do të kthehen në mesataren e ditëve të verës.

  Nga DHP nuk mund të thonë nëse kjo valë është e fundit që do ta përfshijë Maqedoninë, për shkak se prognozat janë 10 ditore. Kjo do të jetë vala e dytë e nxehtë për këtë verë.

  Lajmi Paraprak

  Majoneza rikthen shkëlqimin bimëve të shtëpisë

  Lajmi i rradhës

  A mund të lirohet Kadri Veseli nga paraburgimi?

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë