Majoneza rikthen shkëlqimin bimëve të shtëpisë

  Nëse dëshironi të keni bimë të bukura dhe të shëndetshme në shtëpinë tuaj, por bimët tuaja nuk shkëlqejnë, provoni këtë hile të majonezës.

  Truku i shkëlqimit të bimës përdoret nga luleshitës për të theksuar bukurinë e bimës dhe të gjitha nuancat e saj, dhe gjithashtu do t’ju ndihmojë me bimët e shtëpisë tuaj.

  Një nga gabimet që bëjnë shumë pronarë të bimëve është të mendojnë se bimët e shtëpisë janë një lloj sendi për dekorimin e shtëpisë dhe t’i vendosni ato dhe t’i harroni, ose thjesht t’i ujitni herë pas here. 

  Problemi është se shumë shpesh harrojnë të mbajnë bimë shtëpie, dhe pastaj ne zhgënjehemi kur bimët tona duken pak të vyshkura.

  Para së gjithash, duhet të fshini gjethet çdo dy javë. 

  Për ta bërë këtë, merrni një leckë të lagur, pak sapun dhe pastroni butësisht pjesën e poshtme dhe të sipërme të secilës fletë. 

  Vazhdoni me një leckë tjetër të lagur për të hequr sapunin.

  Nëse dëshironi që bimët tuaja të jenë me shkëlqim, atëherë një hile e majonezës është zgjidhja për ju. Ky mashtrim është veçanërisht i efektshëm për bimët me gjethe të gjera dhe të lëmuara.

  Vendosni vetëm pak majonezë në një leckë të pastër dhe fshijini gjethet e bimës me të. 

  Jo vetëm që do të keni gjethe të bukura e me shkëlqim dhe  majoneza do të largojë pluhurin e akumuluar.

  Lajmi Paraprak

  COVID-19 | OBSH paralajmëron ndikim ‘afatgjatë dhe të gjerë’ në shëndetin mendor

  Lajmi i rradhës

  Valë e nxehtë gjatë javës së ardhshme në Maqedoninë e Veriut

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë