Vendi në fazën portokalli, të respektohen masat për mbrojtje të shëndetit

  Vendi jonë sot dhe nesër do të jetë nën ndikimin e valës së ngrohtë me temperatura të larta nga faza portokalli (alerte).

  Kompetentët bëjnë thirrje që të respektohen masat e përgjithshme për mbrojtje të shëndetit, të lirohen nga detyrimet e punës grupet më të ndjeshme, përfshirë gratë shtatzëna, të sëmurët kronik si dhe personat e moshës mbi 60 vjet, ndërsa fëmijët nga kopshtet të mos nxirën në vende të hapura prej orës 11 deri në orën 17:00.

  Lajmi Paraprak

  Shkëmbinj të hedhur në lum, shtylla elektrike që paraqesin rrezik për qytetarët, rrugë të dëmtuara në Banjën e Tetovës! (Video)

  Lajmi i rradhës

  Bekteshi: Këtë vit nuk do të rritet çmimi i energjisë elektrike

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë