VMRO DPMNE: Kriza e taksës së karburanteve është një grabitje e njerëzve

  “Taksa e krizës mbi karburantet, siç e quajnë ata, është një rritje e përhershme e çmimit të karburanteve prej 4.13 denarë dhe kjo do të ketë implikime për sasinë e të gjitha çmimeve të produkteve dhe shërbimeve që marrin qytetarët,” thonë nga VMRO DPMNE.

  “Taksa e krizës është një grabitje e njerëzve, të cilët më parë ishin borxhlinj për mbi 7 miliardë euro.

  Njerëzit paguajnë për shpërdorimin dhe paaftësinë e qeverisë përmes taksave. Dhe ndërsa njerëzit rreth Zaev po bëhen të pasur, njerëzit po vuajnë.

  Është koha për t’i dhënë fund ndarjeve të Zaev dhe LSDM-së, të qytetarëve të klasit të parë dhe qytetarëve të klasit të dytë. Maqedonia për të gjithë njerëzit!”, shtojnë nga VMRO DPMNE.

  Lajmi Paraprak

  Samiti i BE-së, pritshmëri të mëdha për rimëkëmbjen ekonomike

  Lajmi i rradhës

  Heronjtë në… burg!

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë