Xhaferi e mbylli seancën, vazhdon qeveria aktuale

  Kryeparlamentari Talat Xhaferi e ka nisur seancën për mosbesimin e Qeverisë.

  Ka konstatuar se seanca është e mbyllur edhe pa u hapur debati për të, pasi nuk ka pasur kuorumin e nevojshëm për 61 deputetësh.

  Xhaferi sqaroi se me këtë nuk është votuar as mosbesimi i Qeverisë dhe Qeveria aktuale e udhëhequr nga Zoran Zaev do të vazhdojë mandatin.

  “Nuk mund të hapet debat sipas Rregullores rreth iniciativës për votim për mosbesim të Qeverisë. Duke pasur parasysh se ka kaluar koha, konstatoj se Qeverisë nuk i është votuar mosbesimi dhe Qeveria vazhdon me mandatin që e ka fituar. Materiali i paraparë për këtë seancë është shterur dhe konstatoj se seanca është mbyllur”, tha Xhaferi.

  Lajmi Paraprak

  Përse ju duhet vaji i peshkut për shëndet të mirë

  Lajmi i rradhës

  Dostojevski: E para është që veten tuaj mos e gënjeni

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë