Zaev për fjalimin e Ahmetit: Më vjen mirë që BDI i jep fund agjendës etnike

  Sot, kryeministri Zoran Zaev komentoi fjalimin e djeshëm të kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti dhe reformat e paralajmëruara në partinë e tij, përcjell Nistori.

  Sipas Zaev, është shumë e rëndësishme kur politikanët mbajnë fjalime para publikut, atëherë ky është betimi i tyre.

  “Unë jam i kënaqur që partia më e madhe shqiptare është duke rrumbullaksuar axhendën etnike dhe tashmë sot flet për qytetarët. Mjaft ishte shqiptarë, serbë, grekë, vllehë … ne kemi qytetarë në vend dhe unë dua ta përshëndes progresin e tyre”, tha Zaev. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Ndihmoi në Marrëveshjen e Ohrit, kërkoi që të mos keqtrajtohet Maqedonia | Vdes James W. Pardew

  Lajmi i rradhës

  Holanda jep dritë jeshile për hapjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë