Zaev, Rama dhe Vuçiq përmes video konferencës do të bisedojnë për “Shengenin e Vogël”

  Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe kryeministrat e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë, Zoran Zaev dhe Edi Rama sot përmes video konferencës do të bisedojnë për avancimin e marrëdhënieve në kuadër të nismës rajonale “Shengeni i Vogël”.

  Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq në një konferencë të mbajtur kohë më parë deklaroi se  pret që në këtë mbledhje të miratohen vendime konkrete për veprime të përbashkëta kundër katastrofave natyrore dhe qarkullim më të shpejt të mallrave dhe njerëzve.

  Lajmi Paraprak

  Sektori i turizmit kërkon ndihmë nga shteti

  Lajmi i rradhës

  Të mirat e konsumimit të vezëve

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë