Zaev: Rreth 40 mijë studentë do të marrin subvencion për ushqim të paguar

  Kryeministri Zoran Zaev në “Facebook” shkroi se investimi në kushte më të mira për studentët konsiderohet si investim kapital në të ardhmen e shtetit. Ai theksoi se 40 mijë studentët nga tetori do të marrin subvencione për ushqim të paguart.

  Zaev theksoi se mbështetja financiare është 2.400 denarë në muaj, ndërsa mjetet do të sigurohen nga Ministria e Arsimit dhe Shkencës.

  “Mjetet do të paguhet në mënyrë të drejtpërdrejtë në xhirollogarinë e studentëve të cilët i përmbushin kushtet, ndërsa përveç objekteve hotelerike, kartelat do të mund të përdoren edhe në markete”, shkruan Zaev.

  Këtë masë, shton kryeministri Zaev, do të mund ta shfrytëzojnë studentët e rregullt nga universitetet shtetërore dhe private.

  Lajmi Paraprak

  Xhaferi: Nuk shkela Kushtetutën në Bruksel

  Lajmi i rradhës

  Si të ushqehemi gjatë shtatzanisë në stinën e verës

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë