Zaev: Urdhri i Biden na motivon dhe inkurajon drejt rrugës së duhur, atë të demokracisë

  Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka komentuar urdhërin e ri ekzekutiv të presidentit Joe Biden për bllokimin e pasurive dhe pezullimin e hyrjes në Shtetet e Bashkuara të personave që kontribuojnë në destabilizimin e Ballkanit Perëndimor, përcjell Nistori.

  Zaev në një deklaratë për media është deklaruar se lufta kundër krimit dhe korrupsionit me të vërtetë po shkatërron shoqëritë demokratike dhe kjo është arsyeja pse kur SHBA-ja, demokracia më e përsosur për të gjithë, na dërgon këtë mesazh të qartë, ky është një mesazh serioz inkurajimi. Përkundër inkurajimit, është një motiv shtesë që ne jemi në rrugën e duhur, se kjo është rruga përgjatë së cilës e gjithë bota demokratike pret të zhvillohet e ardhmja për të gjitha vendet, përfshirë vendin tonë demokratik, republikën tonë. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Carovska nuk heq dorë nga digjitalizimi i teksteve shkollore

  Lajmi i rradhës

  QYTETARËT AKTIV TË JENË PJESË E LISTAVE PËR KËSHILLTAR KOMUNAL!

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë