Zaevi u ka ofruar Ermira Mehmetit dhe Besa Arifit pozitën e nënkryetarit në LSDM?!

  Ermira Mehmeti dhe Besa Arifi janë dy emra të cilave kryeministri Zoran Zaev, u ka ofruar postin e nënkryetares në LSDM.

  TV21 është përpjekur të konfirmojë zyrtarisht informacionin, por nga të gjitha anët, heshtje. Ish-deputetja e BDI-së, Ermira Mehmeti, është përgjigjur nëpërmjet mesazhit me telefon, duke as e mohuar, por edhe as nuk e ka pohuar, por ka kërkuar që mos e kontakojnë më, sepse gjithçka që ka pasur e ka thënë në politikë dhe për politikën.

  Nga ana tjetër, profesoresha universitare si dhe këshilltarja e jashtme e presidentit aktual, Besa Arifi nuk u është përgjigjur telefonatave. Arifi është motra e nënkryetares së BDI-së, Teuta Arifi.

  LSDM nuk dëshiron të komentojë, sepse është mosmirënjohëse të spekulohet se kush do të ishte një kandidat i mundshëm për një pozitë të caktuar apo jo, menjëherë pas përfundimit të kongresit. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Gabimet gjatë verës që të rritin moshën dhe të plakin lëkurën

  Lajmi i rradhës

  Bazat për bashkëjetesë

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë