Zhan Mitrev merret në Prokurori

  Prokuroria Themelore Publike ka konfirmuar se Zhan Mitrev është ftuar në pyetje në lidhje me rastin e trajtimit të pacientëve me Covid-19, për të cilin ka raportuar IRL.

  Pas publikimit të dokumentarit për trajtimin e pacientëve me hemo filtrim, nga Prokuroria u vendos që doktori Zhan Mitrev të thirret në pyetje, sipas denoncimeve. Nga aty shtojnë se Dr. Mitrev është ftuar që të vijë në Prokurori dhe të jap deklaratë lidhur me këtë rast. Sipas informacioneve, biseda informative me dr. Mitrev është duke u zhvilluar nga prokurori Gavril Bubevski. /Alsat/

  Lajmi Paraprak

  Janë arrestuar nëntë persona për përleshjen e djeshme masive në Gostivar

  Lajmi i rradhës

  Jotova: Situata në RMV është e komplikuar, kushdo që mendon se puna është kryer është naiv

  Lajme tjera

  Fajësoni Perëndimin

  Partia e presidentit rus, Vladimir Putin po i drejtohet një tjetër fitoreje të madhe në zgjedhjet parlamentare. Rusia…
  Më tepër

  Bashkohu

  Informohu në kohë