Kamomili është shumë i shëndetshëm për stomakun e një fëmije

  Kur bëhet ftohtë jashtë, nuk ka asgjë më të bukur se një pije e nxehtë që do të na mbajë ngrohtë

  Kamomili është një artikull i domosdoshëm i çdo shtëpie, dhe lajmi i mirë është se është shumë i mirë për të vegjlit.

  Ka efekte shëruese, por në të njëjtën kohë ka një shije shumë të këndshme, të cilën fëmijët do ta duan, transmeton Telegrafi.

  Çaji i kamomilit ka një efekt qetësues, kështu që do të kënaqë të gjithë fëmijët që nuk mund të flenë. Ai relakson dhe qetëson, kështu që rekomandohet në mbrëmje, disa orë para gjumit.

  Përveç kësaj, është shumë shërues dhe ka veti anti-inflamatore, kështu që rekomandohet edhe kur fëmijët sëmuren.

  Mund të ndihmojë gjithashtu në rastet e frymëmarrjes së vështirësuar, bronkit dhe madje edhe kur shfaqen ethe.

  Kamomili gjithashtu ka një efekt të dobishëm në stomak. Zbut problemet që kemi, zvogëlon gazrat në stomak, gjithashtu mund të ndihmojë në rastin e zorrëve të fryra ose nervoze, por është gjithashtu i mirë për shëndetin e përgjithshëm të stomakut dhe mëlçisë.

  Gjithsesi, fëmijët do ta duan shijen e kamomilit dhe do të kënaqen duke ngrohur stomakun ata do të qetësohen dhe do të shijojnë ngrohtësinë e shtëpisë.

  Lajmi Paraprak

  FRYMËMARRJA

  Lajmi i rradhës

  Osmani: Beteja e opozitës është kush i pari i opozitës

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë