Barcelona ka marrë vendim: Pjanic dhe Umtiti mund të largohen falas nga klubi

  Barcelona ka vendosur të lejojë Miralem Pjanic dhe francezin Samuel Umtiti të largohen falasnga klubi katalanas për të zvogëluar shpenzimet e pagave, shkruan “Mundo Deportivo”.

  Gazeta spanjolle, e cila e nxorri këtë lajm në faqen e parë të gazetës, thekson më tej se Barcelona mund të bëjë të njëjtën gjë me disa futbollistë të tjerë të rëndësishëm, të gjitha me qëllim për të liruar sadopak buxhetit për rinovimin e kontratës me Lionel Messin.

  Dihej që më parë se Pjanic me siguri do të largohej Barcelona, ​​ku mbërriti një vit më parë nga Juventus si një përforcim i madh.

  Sidoqoftë, në sezonin e parë, ai nuk kishte minutat të shumta ashtu siç priste, dhe trajneri Ronald Koeman madje u dha një avantazh disa lojtarëve nga ekipi i të rinjve para tij.

  Mesfushori boshnjak ka qenë i lidhur me një kthim tek Juventus për disa kohë, dhe PSG, Chelsea dhe Tottenham gjithashtu kanë treguar interes, me Fabio Paratici, i cili ka punuar për gjigantët torinez, që së fundmi duke marrë detyrën e drejtorit sportiv të Spursave

  “Catalan Sport” njoftoi se ishte Paratici kishte dëshirë të transferonte Pjanic te Tottenham dhe se kontaktet ishin nisur me drejtuesit e Barcelonës.

  Informacioni që Barcelona tani po lëshon Pjanic falas do të rrisë edhe më shumë interesin e klubeve europiane për të.

  Pas suksesit kundër Ekuadorit në çerekfinalet e Copa America, Leo Messi foli për mikrofonat e shtypit: “Ishte një lojë shumë e vështirë, ne dinim për vështirësitë e Ekuadorit, është një ekip shumë i pabesë me lojtarë të shpejtë, të fortë. Fizikisht, i ri njerëz. Ne luftuam derisa gjetëm qëllimin. Qëllimi ishte të ishim në katër të parët. Rekordi i golave ​​të Pele? Çmimet individuale janë dytësore. Ne jemi këtu për më shumë, për të përgëzuar ekipin për punën që po bëjmë. Ne kemi një qëllim dhe ne do të luftojmë për të. Kolumbia ka lojtarë me përvojë, ata janë shumë të shpejtë. Ne do të shkojmë gradualisht dhe ne duam finalen “.

  Lajmi Paraprak

  Energjia bërthamore | Zëvendësdrejtori i ANEB-it do ta vizitojë Iranin

  Lajmi i rradhës

  Biznesmenët në RMV skeptikë ndaj Mini Shengenit

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë