Barcelona “nuk ka para” për të nënshkruar me zëvendësuesin e Busquets këtë verë

  Pavarësisht vështirësive të tyre financiare që pritet të vazhdojnë, Barcelona synon të përmirësojë skuadrën e ekipit të parë të Xavi Hernandez gjatë afatit kalimtar të kësaj vere.

  Disa pozicione po shikohen nga hierarkia e klubit dhe një nga më të spikaturat është mesfusha mbrojtëse.

  Sergio Busquets mund të largohet këtë verë, por edhe nëse nuk e bën, Barcelona dëshiron të nënshkruajë një lojtar që mund të funksionojë së bashku me të sezonin e ardhshëm.

  Sipas gazetës Marca, Sofyan Amrabat është objektivi i preferuar i Barcelonës për këtë verë, por ata nuk kanë mundësi të paguajnë një tarifë transferimi te Fiorentina.

  Duke qenë se Fiorentina refuzoi një huazim në janar, duket se nuk ka gjasa që skuadra e Serie A ta lejojë atë në verë.

  Si e tillë, Barcelona mund ta ketë jashtëzakonisht të vështirë të bëjë një marrëveshje për të nënshkruar me Amrabat në afatin e ardhshëm kalimtar.

  Barcelona mund të detyrohet të eksplorojë opsione të tjera këtë verë, megjithëse prioriteti i tyre i parë do të jetë sigurimi që Busquets të nënshkruajë një marrëveshje të re. 34-vjeçari pritet të bëjë të ditur vendimin e tij shumë shpejt.

  Lajmi Paraprak

  Si të luftohet gjuha e urrejtjes?

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë