Çmimet individuale e shtyjnë Haalandin të transferohet te Real Madridi

  ‘Fituesi është…. Lionel Messi’. Pauza mund të ishte për efekt dramatik, por mund të kishte qenë për tronditje. Askush nuk priste që argjentinasi të ruante çmimin më të mirë të FIFA-s për vitin 2023, pas sezonit i cili për çdo standard normal ishte i shkëlqyer, por në krye të lojës, nuk ishte aspak afër standardeve të vendosura nga Erling Haaland.

  Norvegjezi jo vetëm që udhëhoqi sulmin e Manchester Cityt në Ligën Premier dhe Ligën e kampionëve, por gjithashtu i kaloi të gjithë në Evropë duke regjistruar 52 gola dhe 9 asistime në 53 paraqitjet e tij.

  Megjithatë, dështimi për të marrë çmimin e FIFA-s, i votuar nga kapitenët dhe menaxherët e vendeve në mbarë botën, filloi një bisedë në kampin Haaland.

  Sipas Diario AS, përfaqësuesit e Haalandit mendojnë se ai do ta kishte marrë çmimin nëse do të ishte në një ‘klub si Real Madridi’.

  Ndjenja është se edhe nëse arrin të përsërisë një sezon kaq të jashtëzakonshëm, atëherë ai duhet të jetë në një krah të tillë për të siguruar çmimet individuale.

  Raporti vazhdon me detaje se një ‘pjesëtar i familjes së Haaland’ telefonon Real Madridin çdo javë gjithashtu.

  Los Blancos besojnë se ata mund të sigurojnë nënshkrimin e Haaland për “më afër 100 milionë euro se 200 milionë” dhe kanë vendosur Jude Bellingham në detyrën për të bindur ish-bashkëlojtarin e tij në Borussia Dortmund se kryeqyteti spanjoll është vendi më i mirë.

  Ndërsa burimet në Madrid thonë se ka para për Haaland dhe Kylian Mbappe, duket utopike të imagjinohet që të dy të mbërrijnë në të njëjtën verë.

  Në fund të fundit, e ardhmja e Mbappes ka të ngjarë të diktojë shumë më tepër këtë verë, dhe Haaland, për aq mirë sa është, mund ta gjejë veten të varur nga vendimi i madh i francezit gjithashtu. 

  Lajmi Paraprak

  Shqipëri, të thithësh vdekjen – Ekonomi ndërtuar mbi ndotjen

  Lajmi i rradhës

  Parlamenti rus miraton ligjin e ri, mundësohet konfiskimi i pasurisë se atyre që janë kundër luftës në Ukrainë

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë