Dhjetë trajnerët më të mirë në botë në sezonin e fundit

  Mediumi i njohur ESPN ka renditur dhjetë trajnerët më të mirë në botë në sezonit 2022/23, ku listës i prinë Pep Guardiola i Manchester Cityt.

  Përfundimi i sezonit të rregullt në botën e futbollit ka bërë të ketë ndryshime në renditjen e trajnerëve më të mirë.

  Është mediumi i njohur ESPN që ka publikuar listën me dhjetë trajnerët më të mirë në botë për këtë sezon, të bazuar votat e dhëna shkaku i rezultateve.

  Fitimi i tre trofeve nga Manchester City ka bërë që Guardiola ta marrë fronin si trajneri më i mirë i sezonit 2022/23.

  Guardiola ka lënë pas vete trajnerin e Real Madridit, Carlo Ancelottin, ndërsa podiumi plotësohet nga Luciano Spalletti, i cili fitoi titullin e Serie A me Napolin.

  Në vendin e katërt është renditur Mikel Arteta i Arsenalit, në të pestin Jurgen Klopp i Liverpooli, ndërsa në vendin e gjashtë Lionel Scalonni i Argjentinës.

  Vendi i shtatë është rezervuar nga Erik ten Hag i Manchester Unitedit, i teti nga Roberto De Zerbi i Brighton, i nënti nga Simone Inzaghi i Interit dhe Xavi i Barcelonës mbyll top dhjetëshen. 

  Lajmi Paraprak

  ASh: Ballkani i Hapur nuk mori as përkrahjen e vetë Bashkimit Europian

  Lajmi i rradhës

  Shërbëtori i diktatorit

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë