Drenica befason Ballkanin, Prishtina mposht Llapin dhe merr kreun

  Kanë përfunduar edhe dy ndeshjet e fundit në kuadër të xhiros së 32-të në Superligën e Kosovës.

  Drenica ka bërë befasinë duke mposhtur Ballkanin (2 – 1), derisa Prishtina ka shënuar fitore në udhëtim te Llapi (1 – 3), shkruan lajmi.net.

  Prishtina ishte më e mirë gjatë tërë ndeshjes kundër llapjanëve dhe me plotë meritë mori pikët e plota.

  Mankenda realizoi gol të bukur për të zhbllokuar rezultatin (15′), por Llapi u përgjigj shpejtë përmes Aliu (18′).

  Në fundin e pjesës së parë, Bekteshi shënoi me kokë për të rikthyer epërsinë (40′).

  Fitoren e bardhëkaltërve e vulosi sulmuesi Oto John (63′).

  Me këtë fitore, Prishtina merr kreun e Superligës me 69 pikë, derisa Llapi renditët në pozitën e pestë me 39 sosh.

  Nga ana tjetër, Drenica ka bërë befasinë e fundjavës duke triumfuar në Skenderaj ndaj Ballkanit.

  Uka shënoi me kokë për t’i dhënë epërsinë vendasve (20′), rezultat me të cilin përfundoi pjesa e parë.

  Ndërsa, ishte sërish Drenica që shënoi e parë, por këtë herë realizues ishte Dennison (50′).

  E tëra që mundi të bënte Ballkani, ishte goli i nderit i realizuar nga Zeka (51′).

  Pas kësaj humbje, Ballkani zbret në pozitën e tretë me 67 pikë, derisa Drenica ngritët në pozitën e gjashtë me 38 sosh. /Lajmi.net/

  Lajmi Paraprak

  Apple vë në zbatim rregullin e ri të privatësisë së të dhënave

  Lajmi i rradhës

  Hapet zyrtarisht ura më e gjatë në botë për këmbësorët

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë