Dy yjet që mund t’i shesë Real Madridi për të financuar blerjen e Kylian Mbappes

  Real Madridi mund të detyrohet të shesë lojtarët kryesorë për të mbledhur fonde për të nënshkruar me yllin e Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe këtë verë.

  Los Blancos kanë punuar për një marrëveshje për të nënshkruar me francezin në një transferim të lirë në 2024, por planet e tyre mund të ndryshojnë në javët e ardhshme.

  Mosgatishmëria e Mbappes për të zgjatur kontratën e tij në Paris ka krijuar acarime në klub me një mundësi në rritje të një largimi gjatë verës.

  Kapiteni i Francës është kontraktuar deri në vitin 2024 në Parc des Princes, por një klauzolë për ta zgjatur atë deri në vitin 2025 duhet të aktivizohet deri në fund të korrikut.

  Nëse ai nuk e përmbush afatin, PSG mund ta shesë atë, si pjesë e një marrëveshjeje prej 200 milionë eurosh.

  Sipas raportimeve të Daily Express, Real Madridi është i përgatitur të ndryshojë strategjinë e tij, për të sjellë përpara një lëvizje për Mbappe, por kjo do të kërkojë shitje.

  Fede Valverde dhe Aurelien Tchouameni mund të largohen të dy, mes interesimit nga klubet e Ligës Premier për dyshen, me mesfushorët që vlerësohen me 95 milionë euro secili.

  Lajmi Paraprak

  Beogradi nuk mund të kompensojë humbjen e Kosovës në Bosnje dhe Hercegovinë

  Lajmi i rradhës

  Mbi gjenocidin e SREBRENICËS – “kurrë më”-ja për vitin 2023

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë