E ardhmja është e qartë për Ronaldon | Jorge Mendes i kërkon Juventusit kontratë të re

  Jorge Mendes është takuar me zyrtarët e Juventusit, derisa raportohet se u ka kërkuar kontratë të re për Cristiano Ronaldon, raporton La Gazzetta dello Sport.

  Ylli portugez lidhet me largim nga Zonja e Vjetër, mirëpo agjenti i 36-vjeçarit thuhet se ka shuar të gjithë zërat.

  Mendes ka bërë të ditur se ata duan të rinovojnë kontratën aktuale që skadon në vitin 2022.

  Agjenti i mirënjohur ka kërkuar së paku edhe një vit kontratë për pesë herë fituesin e Topit të Artë, duke synuar kështu t’i realizojnë synimet e klubit

  U raportuar se Manchester United, Paris Saint-Germain dhe Sporting Lisbona, janë destiancionet e mundshme, mirëpo duket se Ronaldo do të qëndrojë edhe më tej në Torino.

  Njëri ndër lojtarët më të mirë në histori të futbollit e dëshiron qëndrimin edhe më tej te Juventusi deh do e kërkojë triumfin në Ligën e Kampionëve.

  Lajmi Paraprak

  ‘Rrenci’, fshati me emrin e çuditshëm në Komunën e Dragashit

  Lajmi i rradhës

  Ndërprerje të komunikacionit në rrugën Presekë-Vërbjan

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë