Euro 2020 | Formacionet e mundshme të ndeshjes Hungari – Portugali

  Hungaria dhe Portugalia takohen në Grupin F në kuadër të Kampionatit Evropian.

  Ndeshja që fillon në ora 18:00, do të luhet në stadiumin ‘Puskas Arena’ në Budapest.

  Portugezët do të jenë në këtë sfidë pa Joao Canelcon që është i infektuar me COVID-19.

  Hungaria do të startojë me më të mirë në këtë sfidë, duke tentuar që të befasojë portugezët.

  Formacioni i mundshëm i Hungarisë: Gulacsi; Fiola, Orban, Attila Szalai; Lovrencsics, Kleinheisler, Nagy, Schafer, Holender; Roland Sallai, Adam Szalai

  Formacioni i mundshëm i Portugalisë: Rui Patricio, Semedo, Dias, Pepe, Guerreiro; Danilo, Moutinho; Bernardo Silva, Bruno Fernandes, Jota; Ronaldo. 

  Lajmi Paraprak

  Tanimë gazetarët në RMV do të mund të përdorin telefonat në seancat gjyqësore

  Lajmi i rradhës

  Komunikacioni rrugor në Maqedoninë e Veriut po përmirësohet, këtë vit më pak fatkeqësi

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë