FIFA publikon listën e kandidatëve për çmimin The Best

  FIFA ka shpallur të nominuarit për çmimin The Best, i cili ndahet për futbollistët dhe trajnerët më të mirë në botë.

  Në listën prej 12 kandidatësh për çmimin janë emra si Leo Messit, Kevin De Bruyne, Erling Haaland dhe Kylian Mbappe.

  Julian Alvarez, Marcelo Brozovic, Ilkay Gundogan, Rodri, Khvicha Kvaratskhelia, Viktor Osimhen, Declan Rice dhe Bernardo Silva po ashtu janë në garë.

  Ceremonia e ndarjes së çmimeve më të mira do të mbahet të premten, më 6 tetor.

  Të nominuar për çmimin The Best

  Julian Alvarez

  Marcelo Brozovic

  Kevin De Bruyne

  Ilkay Gundogan

  Erling Haaland

  Rodri

  Khvicha Kvaratskhelia

  Kylian Mbappe

  Lionel Messi

  Victor Osimhen

  Declan Rice

  Bernardo Silva

  Lajmi Paraprak

  Bumi turistik, me efekt optik e jo jetik!?

  Lajmi i rradhës

  Kurti: Asociacioni s’mund të dalë para 39 marrëveshjeve tjera si “qerrja para kuajve”

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë