Gabimet më qesharake të portierëve në historinë e Premier League (Video)

  Edhe portierët më të mirë kanë momentet e tyre të “çmendurisë”. Të jesh portier është puna më pafalshme në fushë, sepse nëse ata bëjnë një gabim, me siguri do të jetë një faktor që mund të ndikojë në rrjedhën e lojës dhe disponimin e ekipit, përcjell Nistori.

  Pra, në thelb, puna e portierit është kryesisht pa mirënjohje, por ka shumë nga ata që e kanë sjell klubin në fitore të shkëlqyera, por kanë bërë edhe gabime që i ka kushtuar klubit shumë. Nistori sjell 10 gabimet më të mëdha të portierëve të klubeve më të mëdha në Premier League, prej te David de Gea, Petr Cech e deri te Ederson. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Akullnaja më e madhe në botë është shkëputur nga Antarktida

  Lajmi i rradhës

  Procedurë disiplinore për “gjuhën e urrejtjes” së Petar Bogojevskit

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë