Gjest madhështor i Real Madridit me djaloshin që humbi tërë familjen e tij në tërmetin që ndodhi në Marok

  Pas tërmetit shkatërrues në Marok që la të vdekur më shumë se 2 mijë persona, Real Madridi bëri një gjest madhështor. Klubi madrilen gjeti 14-vjeçarin Abdul Rahim Awhida dhe e solli atë në Spanjë për ta integruar  në akademinë e lojtarëve të rinj.

  Awhida u bë i famshëm pasi dha një intervistë për një televizion teksa mbante veshur fanellën e Real Madridit duke folur shkurtimisht rreth asaj që ndodhi pas tërmetit.

  Në videon që theu zemrat e shumë personave anembanë botës, shihet Awhida duke fshirë lotët me fanellën mbetërore, ku në tragjedinë që ndodhi në Marok ai humbi pesë anëtarë të familjes – babain, nënën, dy vëllëzërit dhe gjyshin.

  Real Madridi menjëherë kontaktoi me televizionin në fjalë (Al Arabiya) duke i kërkuar informacion rreth tij, ku arritën që të kontakojnë me xhaxhain e djaloshit dhe ta sjellin atë në Spanjë.

  Abdul u pa shumë i shqetësuar gjatë intervistës, ku ai tha se dëshiron që ta plotësojë ëndrrën e babait të tij për t’u bërë mësues ose doktor.

  Kjo mundësi tani i është dhënë atij nga Real Madridi, të cilët do ta lejojnë djaloshin të bëhet pjesëtar i akademisë së tyre në mënyrë që të luajë futboll, në të njëjtën kohë duke i ofruar mbështetjene e tyre në rrugën e avancimit të tij si nxënës.

  Lajmi Paraprak

  Nëse më zë një atak kardiak, si të veproj?

  Lajmi i rradhës

  Falsifikimi i mjaltës, problem i madh në tregun e RMV!

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë