Janë plot 14 lojtarë që kanë luajtur për Milanin, por ju mund të keni harruar që kanë qenë pjesë e kuqezinjve

  AC Milan është një nga klubet më të mëdha të futbollit në botë, por shpesh herë emra të njohur nuk kanë arritur të tregojnë vetën në këtë klub.

  Ata e kanë fituar Ligën e Kampionëve më shumë herë se kushdo përveç Real Madridit (shtatë herë).

  Milani revolucionarizoi lojën në fund të viteve ’80 dhe zhvilloi futboll spektakolar me disa nga lojtarët më të mirë në botë. Të gjithë që e njohin futbollin, njohin edhe yjet e mëdhenj që luajtën për kuqezinjtë.

  Ka edhe lojtarë të mëdhenj që nuk treguan diçka më shumë në “San Siro” dhe mund të jenë harruar plotësisht.

  Squawka ka përpiluar një listë me 14 emra të famshëm që ndoshta i keni harruar që dikur kanë luajtur për AC Milan.

  1. Pierre-Emerick Aubameyang
  Milan: 2007-2011
  Paraqitjet: 0

  2. Sokratis
  Milan: 2010-2012
  Paraqitjet : 7

  3. Leonardo Bonucci
  Milan: 2017-2018
  Paraqitjet: 51

  4. Fabricio Coloccini
  Milan: 1999-2004
  Paraqitjet : 5

  5. Martin Laursen
  Milan: 2001-2004
  Paraqitjet : 82

  6. Lucas Ocampos
  Milan: 2016-17
  Paraqitjet: 12

  7. Mathieu Flamini
  Milan: 2008-2013
  Paraqitjet: 123

  8. Michael Essien
  Milan: 2013-2014
  Paraqitjet: 22

  9. Sulley Muntari

  Milan: 2012-2015
  Paraqitjet : 83

  10. Gianluca Zambrotta
  Milan: 2008-2012
  Paraqitjet: 102

  11. Yoann Gourcuff
  Milan: 2006-2008
  Paraqitjet : 54

  12. Gerard Deulofeu
  Milan: 2017
  Paraqitjet: 18

  13. Fernando Torres
  Milan: 2014
  Paraqitjet: 10

  14. Klaas-Jan Huntelaar
  Milan: 2009-2010
  Paraqitjet: 30

  Lajmi Paraprak

  Faza kur fëmija thotë gjithmonë – jo

  Lajmi i rradhës

  Armenia dhe Azerbajxhani do të mbajnë bisedime për paqe në Uashington

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë