Kuqezinjtë e Shkëndijës sot në Tetovë presin KF Shkupin

  Fotografi nga arkivi

  Kuqezinjtë sot (18.09.2022) presin në Tetovë KF Shkupin në duelin e xhiros së 8-të në Ligën e Parë të Futbollit në Maqedoninë e Veriut., përcjell Nistori.

  Duke filluar prej orës 15:00, në Stadiumin e Tetovës do të fillojë ndeshja ndërmjet Shkëndijës dhe Shkupit. Vendasit do të udhëhiqen nga trajneri Qatip Osmani, i cili dje u kthye përsëri në stolin e Shkëndijës.

  Struga në kohë të njëjtë do të përballet me ekipin e Tikveshit, ndërsa Rabotniçki do të pret Pobedën.

  Një ditë më vonë, ekipi i Skopjes duke filluar prej orës 15:00 do të përballet me ekipin e Bregallnicës, ndërsa Sileksi do të jetë e lirë pasi ishte planifikuar te luajë me Renovën, e cila u largua nga kampionati.

  Ndryshe, në Ligën e Parë po udhëheqë Struga Trim&Lum me 21 pikë nga 7 ndeshje, ndërsa Shkëndija gjendet në vendin e tretë me 11 pikë nga gjashtë ndeshje, në po aq ndeshje Shkupi ka grumbulluar vetëm 10 pikë.

  Federata e Futbollit në Maqedoni ditë më parë përzgjodhi kundërshtatët e Kupës së Maqedonisë së Veriut për fazën e 1/8 së finales:

  Struga Trim&Lum – Rabotniçki
  Bregallnica – Pelister
  Vardar – Fortuna
  Akademija Pandev – Luboten
  Pobeda – Makedoniga Gj.P.
  Shkupi – Voska
  Shkëndija – Skopje
  Tikvesh – Sileks

  Ndeshjet do të zhvillohen më 5 tetor nga ora 14:00.

  Lajmi Paraprak

  Në Maqedoni ka rënie të vdekshmërisë nga virusi Korona

  Lajmi i rradhës

  Pendarovski: “Bullgarizimi” është shpikur nga opozita për t’i frikësuar maqedonasit

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë