Lewandowski e ka pranuar ofertën e Barcelonës

  Barelona është hedhur në treg për të kërkuar një yll botëror që të forcojë projektin e ri sportiv të nisur nga Joan laporta, ndërsa synimi i parë mbetet Erling Haaland.

  Por duket se gara për norvegjezin po bëhet e fortë pasi Manchester City dhe Real Madrid, janë favorit për nënshkrimin e tij.

  Joan Laporta kërkon një yll botëror dhe operacioni më i realizueshëm është ai i Robert Lewandowski, një futbollist që është i gatshëm të kalojë te Barcelona.

  Sipas Sport.es sulmuesi polak do të bëjë gjithçka që është e mundur për të shkuar te Barcelona dhe kjo e bën atë opsion primar të Barcelonës.

  Bisedat për Lewandowskin filluan në janar, pasi marrëdhëniet e tij me Bayern Munich janë përkeqësuar pasi klubi po i ofron vazhdimin e kontratës edhe për një vit, e cila skadon në vitin 2023.

  Prioriteti i golashënuesit është të luajë në La Liga dhe projekti Blaugranave e tërheq atë.

  Çelës i negociatave është oferta e ofruar nga Barcelona, tre deri në katër vjet, por për të arritur një marrëveshje futbollisti duhet të largohet nga Bayerni me çmimin më të ulët të mundshëm.

  Ai ka një vit të mbetur në kontratë dhe klubi gjerman nuk pranon më pak se 65 milionë euro. Bayern e dëshiron Serginho Destin dhe është i gatshëm të negociojë shifrën përfundimtare të polakut.

  Lajmi Paraprak

  “ShBA-të dhe aleatët janë në mbështetje të Ballkanit Perëndimor përballë Rusisë për destabilizim”

  Lajmi i rradhës

  Reforma sociale, peng i 47 milionë eurove

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë