Lewandowski mendon ta mbyllë karrierën te Barcelona

  Robert Lewandowski ka pasur një fillim fantastik në karrierën e tij në Barcelonë. Ai shënoi 33 gola në të gjitha garat në sezonin 2022/23, 23 prej të cilëve ishin në La Liga, gjë që siguroi që ai të merrte në shtëpi trofeun e njohur si Pichichi.

  Pavarësisht se është 34 vjeç, Lewandowski nuk tregon shenja të ngadalësimit dhe Barcelona ka të ngjarë të llogarisë tek ai edhe për disa vite në vazhdim.

  Marrëveshja e tij aktuale skadon pas tre vjetësh dhe sulmuesi polak nuk ka ndërmend të largohet më parë.

  “Është shumë e mundur që karrierën time ta përfundoj në Barcelonë, ku unë dhe familja ime ndihemi shumë rehat”, ka thënë fillimisht Lewandowski për Sport.

  “Vetëm pasi të përfundojë kontrata ime, do të filloj të pyes veten nëse dua të vazhdoj të luaj”.

  “Arabia Saudite? Sot jam i lumtur në Barcelonë. Ndihem sikur jam në një klub që më përshtatet. Kështu që unë dua të përmbush kontratën time atje”, përfundoi ylli polak.

  Lewandowski do të jetë 37 vjeç në kohën kur i skadon kontrata e tij me Barcelonën, moshë kur ai mund të vendosë të varë këpucët.

  Megjithatë, ai do të ndihet se mund të luajë në nivelin më të lartë deri atëherë. 

  Lajmi Paraprak

  Inspektorati i Arsimit jofunksional mbi zhvillimet e fundit në UT

  Lajmi i rradhës

  68% e qytetarëve në RMV nuk u besojnë institucioneve se mund t’i mbrojnë nga diskriminimi

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë