Mbappe shton spekulimet për të ardhmen e tij te PSG: A është vendi i duhur për mua?

  Kylian Mbappe ende nuk është përcaktuar për të ardhmen e tij, derisa është në mes të dy rrugëve.

  Paris Saint-Germain dëshiron që lojtari të rinovojë sa më parë kontratën, duke nënshkruar për së paku edhe tri vite të tjera.

  Në anën tjetër, është Real Madridi që po i kërkon shërbimet e tij, por që 22-vjeçari ende nuk ka përcaktuar të ardhmen e tij dhe e ka vënë së fundmi në dyshime për te PSG.

  “Nuk kam nevojë të nxitohem. Unë duhet të marr vendimin e duhur, i cili është i vështirë, dhe t’i jap vetes çdo mundësi për të vendosur mendjen time”, ka thënë Mbappe për France Football.

  “Jam në një vend ku më pëlqen vetja, ku ndihem mirë. Por, a është ky vendi më i mirë për mua? Nuk e kam ende përgjigjen”.

  “E di që një projekt me ose pa mua nuk është krejt i njëjtë për klubin. Por, PSG i kupton ndjenjat e mia. Ndoshta edhe sepse ata e dinë që unë nuk do të përvidhem”.

  “Të jesh një lojtar i shkëlqyeshëm gjithashtu dëshmon veten jashtë fushës, ku duhet të dish t’i bësh gjërat pastër dhe me klasë”, ka shtuar më tej Mbappe. /Telegrafi/

  Lajmi Paraprak

  Instituti “Robert Koch”: Prej nesër qytetarët e RMV-së mund të udhëtojnë pa pengesa në Gjermani

  Lajmi i rradhës

  Fotografia e refugjatit të vogël nga Kosova që i dhuroi çmimin ‘Pulitzer’ fotografes amerikane

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë