Me fjalë të mëdha para trilogjisë, Fury ‘kërcënon’ Wilderin dhe Joshuan

  Tyson Fury dëshiron të mposhtë Deontay Wilderin dhe menjëherë të ndeshet me Anthony Joshuan para fundit të vitit pasi u detyrua të hynte në një duel trilogjie për të vonuar përballjen britanike të peshave të rënda.

  Kampioni i peshave të rënda në WBC shkatërroi kundërshtarin e tij amerikan në shkurt të vitit të kaluar pas barazimit të tyre të diskutueshëm, me Daily Star Sport që zbuloi këtë muaj se Gypsy King ishte urdhëruar që të zhvillonte trilogjinë.

  Pas një lufte fjalësh mes Fury dhe Joshuas, 32-vjeçari u ka thënë mbështetësve të tij se ai do të mundë të dy rivalët para se të mbarojë viti.

  Professional boxers Deontay Wilder (L) and Tyson Fury butt heads onstage during their press conference to promote their upcoming December 1, 2018

  Me takimin e tretë me Wilder të organizuar për 24 korrik në Las Vegas, Joshua është urdhëruar të takohet me Oleksandr Usyk për rripin e tij të WBO.

  Fury ka thënë ESPN: “Unë kam për ta rrahur Deontay Wilderin pak më mirë se sa herën e kaluar, sepse ai nuk u fsheh mjaft mirë herën e kaluar”.

  “Këtë herë unë do ta shkatërroj atë dyfish, trefish”.

  “100 përqind [Unë do të luftoj Joshua]. AJ ka një gojë të madhe dhe asnjë përmbajtje. Edhe atij do i tregoj vendin dhe kjo do të ndodh brenda këtij viti”, ka shtuar më tej Fury. 

  Lajmi Paraprak

  Provat i morëm nga media, OJQ dhe Rama|Kapexhiu ‘thumbon’ DASH

  Lajmi i rradhës

  Nga 1 qershori, pa maska në ambiente të hapura ?

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë