Ndikimi i jashtëzakonshëm i Cristiano Ronaldos në rrjetet sociale të Al Nassr

  Pas nënshkrimit me Cristiano Ronaldon, Al Nassr u bë klubi i katërt në botë me më shumë ndërveprime në rrjetet sociale, pas vetëm Real Madridit, Paris Saint-Germain dhe Barcelona.

  Sipas të dhënave të mbledhura nga DeporFinanzas, klubi saudit gjeneroi 150 milionë ndërveprime në rrjetet kryesore sociale gjatë muajit janar.

  Vetëm Real Madridi (209 milionë), Paris Saint-Germain (207 milionë) dhe Barcelona (203 milionë), kishin më shumë ndërveprime se Al Nassr.

  Interesant është fakti se në këtë renditje, pas Al Nassr vjen Manchester United, ish-klubi i fundit i CR7.

  Këto janë shifrat në rrjetet kryesore sociale: në Twitter, Al Nassr kishte 12.5 milionë ndërveprime, duke e vendosur atë në Top-3 mes të gjitha klubeve në botë, pas Barcelonës dhe Galatasarayt.

  Në Instagram u ngjit në vendin e pestë dhe në TikTok pati një ndikim prej 166 milionë shikimesh.

  Lajmi Paraprak

  Ëmbëlsuesit alternativë – A mund të reduktojnë peshën dhe rrezikun e diabetit?

  Lajmi i rradhës

  Më shumë se gjysma e popullsisë globale, mbi peshë ose obeze deri në vitin 2035

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë