Nëse VAR nuk do të përdorej në këtë edicion, kush do të ishte klubi më i dëmtuar në Premier League?!

  Tabela e Ligës Premier për edicionin 2020/21 do të dukej shumë ndryshe nëse VAR nuk do të përdorej.

  Teknologjia u përdor për sezonin e dytë radhazi dhe përsëri shkaktoi polemikë përmes një bollëku golash të pavlefshëm dhe vendimeve të penalltive nga ndeshja e parë deri në të fundit.

  Dhe The Sun ka bashkuar një tabelë që tregon se si do të ishin rezultatet nëse nuk do të kishte VAR. Në mënyrë të pabesueshme, Arsenali do të kishte siguruar një vend në Ligën e Kampionëve.

  Topçinjtë përfunduan në vendin e tetë, një pikë prapa rivalëve të Londrës Veriore, Tottenhami – pavarësisht një fitore ditën e fundit ndaj Brighton.

  Për herë të parë që nga 1995/96, Arsenali nuk do të marrë pjesë në konkurrencën evropiane sezonin e ardhshëm për shkak të pozitës së tyre në kampionat.

  Por, ky studim i ka vënë ata përpara Spurs, West Hamit dhe Chelseat.

  West Ham do të kishte katër pikë më pak, duke rënë në të tetin dhe duke humbur në vendin e Ligës së Evropës.

  Manchester City do të kishte fituar edhe ashtu kampionatin dhe kishte grumbulluar një numër gati identik të pikëve, por Manchester United dhe Liverpool do të kishin ndërruar vendet.

  Liverpool, i cili kishte 12 vendime kundër tyre, do të kishte përmirësuar pozitën e tyre – ndërsa United do të kishte rënë me të njëjtën diferencë.

  Skuadra e Ole Gunnar Solskjaer kishte 11 vendime të VAR në favor të tyre, krahasuar me tetë kundër.

  Një rast tjetër, Aston Villa do të kishte ngritur Evertonin në vendin e 10-të dhe megjithëse të njëjtat tre skuadra do të kishin rënë, West Brom do të kishte zënë vendin e fundit të rënies dhe të përfundonte një pikë përpara Fulham.

  Gjatë sezonit, 123 vendime masive u ndryshuan – duke përfshirë 42 gola të pavlefshëm, 29 penallti të akorduara, 17 kartonë të kuq. /Telegrafi/

  Lajmi Paraprak

  Çdo ditë e më shumë rritet vetëdija për t’u vaksinuar kundër virusit Covid-19

  Lajmi i rradhës

  MPB do të konfiskojë motoçikletat e zhurmshme për shkak të shpejtësisë

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë