Nipi i pamposhtur i Muhammad Ali tani do të ketë testin e vërtetë

  Të kesh lidhje me një nga më të mëdhenjtë e të gjitha kohërave është presion i mjaftueshëm, pasi shumëkush pret që edhe ju ta kenë atë rrugëtim.

  Por, për nipin e Muhammad Ali, Nico Ali Walsh, presioni për të nuk ekziston, pasi ka shkuar në një seri të pamposhtur prej tetë luftimesh që kur u bë profesionist.

  Dhe ai po shikon një luftë seriozisht të madhe me një tjetër australian nga një tjetër familje e madhe e boksit.

  Ali Walsh po tenton të përballet po ashtu me të pamposhturin Nikita Tszyu, djalin më të vogël të boksierit legjendar ruso-australian Kostya Tszyu.

  Duke folur pas fitores së tij të fundit, Walsh pranoi se një udhëtim në Australi do të ishte një perspektivë intriguese për të.

  “Unë nuk di shumë për vëllezërit Tszyu, por padyshim që kam dëgjuar për ta. Dhe unë patjetër dua të bëj një luftë atje në Australi, më pëlqen”, ka thënë ai për FoxSport.

  “Nuk kam qenë kurrë atje, por kam shumë mbështetës atje dhe kam dëgjuar vetëm gjëra të mahnitshme”.

  “Pra, mendoj se koha do ta tregojë. Nëse supozohet të ndodhë, do të ndodhë”, ka shtuar më tej nipi i Muhammad Ali.

  22-vjeçari u bë profesionist në vitin 2021 dhe që atëherë ka fituar tetë përballje radhazi, me pesë nga ato fitore me nokaut.

  Ndërkohë, Tszyu filloi udhëtimin e tij si profesionist në vitin 2022 dhe ka katër fitore dhe asnjë humbje. 

  Lajmi Paraprak

  Disa mënyra të thjeshta për t’ju ndihmuar të relaksoheni gjatë një ditë e vështirë në punë

  Lajmi i rradhës

  ASh: Mbështesim Albin Kurtin për kushtet e paraqitura për Asociacionin

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë