Rekorde fantastike të CR7 në Kampionatet Evropiane

  Nuk ka dyshim se Cristiano Ronaldo është një prej lojtarëve më të mirë që ka njohur historia e futbollit.

  Ndërsa edhe në moshën 36 vjeçare, ai vazhdon të konkurrojë me futbollistët më të mirë në qarkullim duke vënë rekord pas rekordi.

  Në ndeshjen e parë grupore të Portugalisë në kuadër të ‘Euro 2020’, ai u bë futbollisti i vetëm që luan në pesë Kampionate Evropiane.

  Për më shumë, CR7 theu rekordin golashënues me dy golat kundër Hungarisë duke kaluar Michel Platinin (nëntë gola) dhe duke u bërë golashënuesi më i mirë në histori të Kampionateve Evropiane (me 11 gola) – rekord që pritet ta zgjatë.

  Në ndërkohë, më poshtë jua sjellim disa statistika të jashtëzakonshme të superyllit portugez:  

  Më së shumti gola në fazat finale: 11

  Më së shumti gola në kualifikime: 31

  Më së shumti ndeshje me së paku një gol: 8

  Më së shumti ndeshje me së paku dy gola: 3

  Më së shumti kampionate me së paku një gol: 5

  Më së shumti kampionate më së paku tre gola: 2

  Lajmi Paraprak

  Filmi “Pa vend” do të garojë për ‘Palmën e Artë’

  Lajmi i rradhës

  Akullore shtëpie me kakao

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë