Renditja e FIFA-së | Shqipëria fiton 3 pozicione, Kosova zbret 4 shkallë

  Falë fitores në Puskas Arena ndaj Hungarisë me atë supergol të Armando Brojës dhe humbjes minimale ndaj Polonisë në Air Albania, Shqipëria e Edy Rejas ka fituar 3 pozicione në renditjen e re të FIFA-s për muajin tetor të publikuar këtë të enjte.

  Me 1374.33 pikë, 5.6 pikë më shumë se muajin e kaluar kuqezinjtë lënë pas në renditje Slloveninë, El Salvadorin dhe Afrikën e Jugut, ndërsa përpara Shqipërisë qëndrojnë Finlanda, Burkina Faso dhe Islanda që është në rënie të lirë. Ka humbur 4 pozicione ndërkohë Kosova që ka zbritur nga vendi 109 në të 113-in pas disfatave ndaj Suedisë dhe Gjeorgjisë.

  Përsa i përket kreut renditja e FIFA-s për muajin tetor kryesohet nga Belgjika, Brazili, Franca e Italia.

  Lajmi Paraprak

  “Bota serbe” – Një ide destabilizuese në rajon

  Lajmi i rradhës

  Zaev: Nëse kthehet regjimi VMRO-DPMNE, do të kthehen grindjet me shtetet fqinje

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë