Tifozët kanë vënë re aksesorin e rrallë të Lionel Messit të veshur për Argjentinë, nuk e kishte me vete që nga viti 2012

  Lionel Messi ndryshoi pak pamjen e tij për fitoren 3-0 të Argjentinës kundër Venezuelës të premten mbrëma.

  Shtatë herë fituesi i Topit të Artë sigurisht që kishte veshur ngjyrën bardheblu të Argjentinës, duke shfaqur me krenari shiritin e kapitenit në krahun e majtë, ndërsa shënoi golin e tij të 80-të për vendin e tij.

  Dhe si zakonisht, fytyra e Adidas mbante atletet ‘X Speedfloë’ në këmbët e tij. Por, në një ndryshim të rrallë në pamjen e tij, La Pulga po mbante shirit në kyçin e majtë.

  34-vjeçari me sa duket kishte pësuar një dëmtim të lehtë në kyçin e dorës dhe kështu e kishte ngjitur atë për mbrojtje.

  Nuk është një aksesor që normalisht mund të lidhet me Messin – përkundrazi është më sinonim me Neymar dhe Angel Di Maria.

  Ai e veshi atë më shpesh rreth epokës 2006-2008 në Barca, kur ai kishte veshur nr.19 në fanellë dhe kishte atë gjatë gjithë kohës.

  Duket sikur hera e fundit që Messi vendosi shirit në kyçin e dorës ishte kundër Levantes në nëntor të vitit 2012. Messi shënoi dy gola në një fitore 4-0 si mysafir.

  Ai është parë mbante një amuletë të kuqe të cilën më pas ia kaloi shokut të skuadrës Philippe Coutinho për fat të mirë.

  Braziliani e mbante byzylykun kur u prezantua si një nënshkrim në formë huazimi për Aston Villan në janar. 

  Lajmi Paraprak

  Tri samite përballë luftës

  Lajmi i rradhës

  Enis Bardhi pajiset me pasaportë diplomatike

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë