Tri pritje të ‘çmendura’ nga portieri Ben Boina – i shtrirë në tokë, por jo i mposhtur

  Portieri i Komoros, Salim Ben Boina nuk arriti t’i siguronte ekipit të tij një fitoreje shokuese në Kupën e Kombeve të Afrikës kundër Marokut me një pritje të trefishtë.

  ‘Atlas Lions’  fituan 2-0 falë golave ​​të Selim Amallah dhe Zakaria Aboukhlal, por do të kishte qenë më keq për Komoret nëse nuk do të ishin pritjet e çmendura të Ben Boina.

  Portieri 30-vjeçar shpëtoi Coelacanths nga një gol në minutën e 77-të, kur ai priti tre gjuajtje nga tre lojtarë të ndryshëm marokenë nga afërsia.

  Së pari, ndaloi dy goditje të rrezikshme nga Romain Saiss dhe Adam Masina.

  Por, Ben Boina nuk u përfundua aty pasi priti gjithashtu penalltinë e yllit të Sevillas, Youssef En-Nesyri në minutën e 83-të.

  Megjithatë, portieri nuk mundi të mbante portën e paprekur pasi Amallah e kishte shënuar në minutë e 16-të dhe Aboukhlal vulosi fitoren vetëm një minutë përpara kohës së plotë. /Telegrafi/

  Lajmi Paraprak

  Snopçe: Mijallkovi del e hyn kur të dojë nga shteti, nuk i besojmë kësaj qeverie

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë