Zvicra dhe Turqia kërkojnë pikët e kualifikimit, formacionet e mundshme

  Sot zhvillohen ndeshjet e fundit të fazës së grupeve në Grupin A.

  Zvicra dhe Turqia nuk e kanë nisur mirë këtë evropian, pasi nuk kanë shënuar ende fitore.

  Helvetikët kanë vetëm një pikë pas dy ndeshjeve dhe kërkojnë tri pikët e para për të kaluar tutje, ose nga vendi i dytë në rast humbjes së Uellsit ose nga vendi i tretë.

  Ndërkohë turqit kanë gjasa të vogla kualifikimi, por këtë do ta kërkojnë nga pozita e tretë.

  Për të mbetur në shpresë të kualifikimit, Turqia kërkon tri pikët ndaj Zvicrës në Baku.

  Kjo ndeshje fillon me fillim nga ora 18:00 në stadiumin olimpik Baku në Azerbajxhan.

  Formacionet e mundshme:

  ZvicraSommer; Elvedi, Schar, Akankji; Mbabu, Freuler, Xhaka, Rodriguez; Shaqiri; Embolo, Gavranovic

  TurqiaCakir; Celik, Demiral, Soyuncu, Muldur; Under, Tufan, Yokuslu, Calhanoglu, Karaman; Yilmaz.

  Lajmi Paraprak

  Kampi në Çegran | Si u ndërtua për 60 mijë refugjatë të Kosovës për 6 orë?

  Lajmi i rradhës

  Supë krem me brokoli, e shëndetëshme dhe plot vlera

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë