ZYRTARE | Admir Mehmedi i jep fund karrierës së tij në futboll

  Admir Mehmedi i ka dhënë fund karrierës së tij në moshën 32-vjeçare.

  Sulmuesi shqiptar nga Maqedonia e Veriut i rritur në Zvicër ka bërë një karrierë prej 15 vitesh në futbollin profesionist.

  Mehmedi e nisi te Winterthuri duke kaluar nëpër të gjitha grupmoshat te kjo skuadër, për të vazhduar pastaj në Zvicër te FC Zurich.

  Ai për një vit e gjysmë qëndroi te Dynamo Kiev në Ukrainë, para se të transferohet në Bundesligën gjermane.

  Në elitën e futbollit gjerman Mehmedi qëndroi plot tetë vite, duke veshur fanellat e skuadrave si Freiburg, Bayer Leverkusen dhe Wolfsburg.

  Krejt në fund sulmuesi shqiptar ishte pjesë e skuadrës turke Antalyaspor, derisa vendosi t’i japë fund karrierës së tij.

  Mehmedi ka qenë pjesë e Përfaqësueses së Zvicrës nga U16 deri tek ekipi senior.

  Ai ka luajtur për Zvicrën A në 76 ndeshje ku ka realizuar edhe 10 gola dhe ka asistuar në shtatë të tjerë. 

  Lajmi Paraprak

  AFERA E 1.8 MILIONËSHIT / Osmani: Nuk ju besohet, por e kuptova nga mediat

  Lajmi i rradhës

  LSDM-ja kërkon miratimin e ndryshimeve kushtetuese | VMRO: S’ka shumicë, të shkojmë në zgjedhje

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë