Desert i shijshëm veror

  Për ta gatuar ju nevojitem 25 minuta

  Përbërësit:

  ▪ 300 g çokollatë për zierje,
  ▪ 5 vezë,
  ▪ 4 lugë sheqer,
  ▪ 400 ml ajkë të ëmbël,
  ▪ 1 lugë sheqer pluhur.

  Përgatitja:

  Shkrini në zjarr të lehtë 300 g çokollatë për zierje me 4 lugë sheqer.

  Në një enë për përzierje tundni 5 të bardhë të vezëve me 4 lugë sheqer, shtoni
  ajkën e ëmbël dhe përzieni me mikser.

  Në çokollatën e shkrirë qitni të verdhët e vezëve dhe përbërjen nga ena për përzierje.
  Tundni me lugë druri.

  Futeni në frigorifer të qëndrojë 3 orë.

  Servireni me pemë apo me krem.

  Lajmi Paraprak

  Fotografi që kaloi 210 ditë në Azi duke realizuar fotografi të rralla (Foto)

  Lajmi i rradhës

  Shkrimtari Jalal Barjas fiton çmimin kryesor arab të letërsisë

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë