Koktej freskues nga shalqiri

  Kur ju pihet diçka freskuese dhe e shijshme, por që ka edhe pak kalori, ky koktej nga shalqiri është ideal

  Përbërësit:

  – 3 tre filxhanë shalqi të prerë të ngrirë (të pastruar nga lëvorja);
  – gjysmë banane;
  – lëng i një limoni;
  – 5 kube akulli,
  – sipas dëshirës shtoni disa fletë mente dhe mjaltë.

  Përgatitja:

  Përgatitja është më se e thjeshtë, të gjithë përbërësit qitni në blender dhe përzieni.

  Shërbeni në gota të gjata të zbukuruara me mjaltë dhe me fletë nenexhiku.

  Lajmi Paraprak

  Jepet premiera e shfaqes “Lojë dashurie“ në Teatrin Shqiptar në Kumanovë

  Lajmi i rradhës

  ASH – AAA akuzon BDI-në: Ju e shkatërruat kulturën shqiptare dhe keqpërdorët paratë e qytetarëve për teatrin në Shkup

  Lajme tjera

  Bukë e pasur integrale

  Përbërësit: ▪ gjysmë gote miell thekre,▪ gjysmë gote miell integral gruri,▪ 1 gotë miell tërshëre,▪ gjysmë gote miell…
  Më tepër

  Bashkohu

  Informohu në kohë