Receta për byrek me spinaq dhe gjizë

  Përbërësit:

  400 gr gjizë pa yndyrë
  500 gr spinaq
  2 patate të ziera
  kripë dhe piper

  Përgatitja:

  Zieni spinaqin në pak ujë, shtrydheni dhe grijeni. Bashkojeni me patatet e ziera dhe gjizën, duke i hedhur piper dhe pak kripë. Përzierjen e përftuar vendoseni në një tavë të mbuluar me letër furre dhe futeni të piqet për rreth 40-45 minuta në furrë me 200 gradë, përcjell Nistori.

  Lajmi Paraprak

  Kodi i ri penal do të mbrojë gjithashtu edhe punonjëset e seksit nga ngacmimet seksuale

  Lajmi i rradhës

  Mediat turke: Arrestohet bashkëpunëtori i Sedat Peker nga Maqedonia

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë