Aktori Alec Baldwin vret një grua gjatë xhirimeve të filmit

  Një grua ka vdekur dhe një burrë është plagosur pasi aktori amerikan, Alec Baldwin, ka qëlluar me armë zjarri gjatë xhirimeve të një filmi në Nju Meksiko.

  Policia në shtetin amerikan ka konfirmuar se Baldwin ka shkrepur armën, që përdoret në industrinë e filmit, gjatë xhirimeve.

  Halyna Hutchins, gruaja që është vrarë, ka qenë duke punuar si drejtore e fotografisë.

  Personi i plagosur është regjisori Joel Souza.

  Policia është ende duke hetuar incidentin dhe nuk është ngritur asnjë aktakuzë.

  Policia ka thënë se Baldwin ka folur tashmë me detektivët.

  Lajmi Paraprak

  Biden: SHBA do ta mbrojë Tajvanin nëse sulmohet nga Kina

  Lajmi i rradhës

  Shtetasja e Serbisë mblidhte para për një vajzë të sëmurë pa autorizim, arrestohet nga policia e Kosovës

  Lajme tjera

  Atdheu u shit…

  Petrit Ruka Atdheu u shit, ankandi u mbyll,Të gjithë e dimë, po lajm nuk ka,Miliona letra me vlerë…
  Më tepër

  TRAZIRAT

  Poezi nga: Charles BukowskiPërktheu: Fadil Bajraj gjatë jetës sime dy herë e kam shikuar sidigjet ky qytetdhe ngjarja…
  Më tepër

  Bashkohu

  Informohu në kohë