‘Kur mësova t’i fshij vetë lotët, gjeta një shpatull ku të qaja’

  “Kur fitova mjaftueshëm besim, dritat e skenës u veniten, 
  Kur isha e sigurt se do humbisja, fitova, 
  Kur kisha më tepër nevojë për njerëz, më braktisën, 
  Kur mësova ti fshij vetë lotët, gjeta një shpatull ku të qaja, 
  Kur përsosa aftësinë e të urryerit, dikush filloi të më donte me gjithë zemër,
  E ndërsa prisja me orë të tëra ditën të zbardhte, flija ndërsa dielli lindte…
  Kjo është jeta! çfarëdo planesh që të bësh, asnjëherë nuk e di se ç’plane ka bërë ajo për ty! 
  E di, suksesi të bën të njohur në gjithë botën 
  por dështimet të bëjnë ty të njohësh botën.
  Jini të lumtur… gjithmonë.
  Shpesh ne e humbasim besimin dhe mendojmë se ky është fundi… Por Zoti, që sheh, buzëqesh dhe thotë “Qetësohu e dashur, ishte thjesht një kthesë… udhëtimi vazhdon …” – Sophia Loren.

  Lajmi Paraprak

  Pesë të vërteta që fëmijët tuaj duhet të dinë rreth jetës

  Lajmi i rradhës

  Historianët e Deçanit për betejën e Kosovës: Serbia po tenton ta falsifikojë historinë

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë